2023.08.02 godz. 13:22 Myszków, Śląskie

Czy mogę dochodzić wypłaty z polisy "Ubezpieczenie zaopatrzenia dzieci"

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Rodzice po moim urodzeniu założyli mi polisę PZU o nazwie "Ubezpieczenie zaopatrzenia dzieci". Przez 10 lat płacili składki. Po tym czasie PZU przestało przyjmować następne składki. Polisa była założona w 1982r na okres 20 lat. Polisa nie była nigdy wypłacona, nie było też żadnego porozumienia z PZU o zakończeniu polisy. Sprawa została "zapomniana". Czy ja, jako uposażony - mogę obecnie próbować dochodzić swoich roszczeń z powyższej polisy, mimo upływu lat? Pozdrawiam serdecznie. Michał B.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Sie 2023 13:51

dzień dobry czy kontaktował się Pan w tej sprawie z PZU?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)