2024.07.04 godz. 11:16 Warszawa, Mazowieckie

Czy mogę dogadać się z synem babci żeby mieszkanie wlasnosciowe babci nie Zadłużało sie i opłacać je i czy mogę tak zrobić żeby tam przebywać i opłacać

Wyjaśnienie sytuacji

Babcia miała wypadek uraz głowy stan jest taki ciężki że nie wiadomo czy wogole będzie czegos świadoma Dziadek zmarł jakiś czas temu , babcia z dziadkiem każdy z osobna sporządzili testament notarialny i ja jako dedykacją apadkobierczynia I chodzi o to czy to byłby jakiś problem gdybym opłacala za nią te mieszkanie babcia cały czas w szpitalu . Syn ma dostęp do jej mieszkania ale wiadomo ze nie będzie opłacać mieszkania, byłam na poradzie prawnej ale nniczegosię za bardzo nie dowiedziałam pytałam się syna to kto i jak ma opłacać mieszkanie, odpowiedział no kto ?proszę o odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lip 2024 20:59

Jeżeli Babcia nie ma świadomości, nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować, to proponuję złożyć w sądzie wniosek o ubezwłasnowolnienie Babci i wskazanie Pani jako opiekunki, oraz o zezwolenie sądu na pobieranie emerytury Babci, z której będzie Pani mogła opłacać wszelkie zobowiązania Babci. Z wyrazami szacunku