2023.02.14 godz. 22:09 Koszelewy, Warmińsko-mazurskie

Czy mogę dołączyć umowę sporządzona między małżonkami przed rozwodem do odpowiedzi na pozew rozwodowy

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałam pozew rozwodowy i w odpowiedzi chciałabym zawrzeć o tej umowie że sporządziliśmy z mężem sami w domu i się podpisaliśmy oboje .Strony zawarły w porozumieniu umowę, w której powód zobowiązał się do zapłaty 20 tysięcy na rzecz powódki w zamian za niealimentacje jej po rozwodzie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lut 2023 09:30

Dzień dobry. Aby otrzymała Pani alimenty na siebie od byłego męża, sąd musi orzec wyłączną winę męża przy orzekaniu rozwodu. Być może mąż doszedł do wniosku, że nie jest winny rozkładowi pożycia małżeńskiego i stąd uznał, że zawarte porozumienie nie ma mocy wiążącej. Trudno jednoznacznie odnieść się do sprawy nie znając faktów ani treści pozwu. Natomiast odpowiadając na pytanie - może Pani dołączyć do odpowiedzi każdy dowód na udowodnienie pewnej tezy dowodowej.