2023.03.18 godz. 23:55 Olecko, Warmińsko-mazurskie

Czy mogę domagać się odszkodowania jeśli ubezpieczenie wygasło,ale w chwili jego trwania został zdiagnozowany nowotwor.

Wyjaśnienie sytuacji

Byłam ubezpieczona do 30.08.2022r. ubezpieczeniem szkolnym . W trakcie ubezpieczenia wykryto u mnie nowotwor niezlosliwy mózgu I innych czesci ośrodkowego układu nerowego. Czy jest możliwość ubiegać się o odszkodowanie na dzień dzisiejszy? Wtedy bylam w szoku nie wiedziałam nawet że z tego powodu mogę dostać odszkodowanie.Teraz nie ukrywam choćby grosz by się przydał bo nie jestem w stanie w pełni funkcjonować aby isc do pracy.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Mar 2023 10:35

Dzień dobry, jeśli choroba pojawiła się w trakcie trwania polisy to jest ona objęta odpowiedzialnością ubezpieczyciela. Proszę zgłosić szkodę.