2022.10.05 godz. 07:46 Stary Brus, Lubelskie

"Czy mogę domagać się spłaty połowy długu? I czy można to zrobić przez e-sad?"

Wyjaśnienie sytuacji

W 2018 r. wraz z partnerem wzielismy kredyt konsolidacyjny na spłatę innych kredytów (zarówno mojego, jak i partnera). Kredyt był wspólny, jednak głównym kredytobiorcą był partner. Rata byla 719,01 zł. Na dzień 17.11.2021 r. do spłaty pozostało ok. 46 tyś złotych. Poszłam w tym dniu do placówki banku z zapytaniem czy można obniżyć ratę, Pani poklikała, i wyszło tak, że obniżając ratę ja spłaciłam kredyt, a uruchomiony został z niższa ratą już tylko na mnie- nie byłam tego świadoma. Obecnie splacam go sama. Czy mogę domagać się spłaty połowy długu od byłego?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Maciej Tokarski

Stalowa Wola, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Paź 2022 13:33

Jeżeli posiada Pani potwierdzenie, że to Pani spłaciła zobowiązanie, to przysługuje Pani tzw. roszczenie regresowe do "Byłego". Może Pani domagać się spłaty. Pozdrawiam adw. Maciej Tokarski
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)