2020.08.17 godz. 22:34 Katowice, Śląskie

Czy mogę dostać odszkodowanie za zarażenia się gronkowcem złocistym u fryzjera. Przez to miałem operację nerki. Mogłem ją stracić. To był ropień nerki.

Wyjaśnienie sytuacji

byłem u fryzjera, nastep. dnia coś mi wyskoczyło na głowie, przez kolejne dni się powiekszało, myślałem że to jakiś pryszcz, poszedłem do lekarza, stwierdził czyrak, usunął mi to chirurg. Minęło 3-4 dni dostałem podobnego pryszcza na prawej pachwinie to też był czyrak, byłem u lekarza lecz tym razem lekarz powiedział że przesadzam I że mam to przemywać mydłem następnego dnia dostałem ostrego bólu w prawym boku i gorączkę byłem z tym u lekarza(z bólem, po wizycie doszła gorączka ) następnego dnia pojechałem na ostry dyżur wyszło zapalenie nerki. Wyszło że mam gronkowca i miałem operaracje nerki

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Sie 2020 15:05

Dzień dobry, powinien Pan zebrać wszystkie dokumenty jakie Pan posiada z wizyt lekarskich oraz pobytu w szpitalu, a następnie ustalić zwiazek przyczynowo - skutkowy miedzy wizytą u fryzjera a dalszymi konsekwencjami. Następnie powinien Pan ustalić wysokość zadośćuczynienia i odszkodowania, wezwać fryzjera (zakład fryzjerski) do zapłaty. Jeżeli fryzjer nie zapłaci Panu, konieczne będzie złożenie pozwu. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak