2022.05.05 godz. 18:33 Lipie, Małopolskie

Czy mogę dostać rozwód w szybkim tępie

Wyjaśnienie sytuacji

Od niecałego roku jestem mężatka , nie możemy się dogadać , wszystkiego mi zabrania ma ciagle pretensje o kontakty z innymi , przede wszystkim mężczyznami .. nie wychodzę już z domu nie spotykam się ze znajomymi chodzę tylko do pracy w której mam jednego kolegę i jest o niego ciagle zazdrosny .. nie mam siły już na kontynuacje tego związku czuje się jak w klatce w jaki najszybszy sposób i od czego zacZac żeby dostać rozwód .. nie mamy dzieci , nie mamy domu

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Cze 2022 18:35

Dzień dobry, aby Sąd mógł w ogóle orzec rozwód, musi Pani wykazać, trwały i zupełny rozpad pożycia małżeńskiego, rozumiany jako wygaśnięci trzech więzi: emocjonalnej, fizycznej i gospodarczej. Oczywiście wszystko zależy od konkretnych okoliczności i Państwa relacji, ale Sąd może, z uwagi na Państwa krótki staż małżeński stwierdzić, że istnieją widoki na poprawę waszej sytuacji. Wówczas sędzia będzie namawiać na mediacje (które oczywiście są dobrowolne). Na pewno na Pani korzyść przemawia brak małoletnich dzieci, ich dobro jest brane pod uwagę i często stoi na przeszkodzie orzeczeniu rozwodu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)