2020.10.15 godz. 08:47 Poznań, Wielkopolskie

Czy mogę jako osoba fizyczna wysłać do kogoś przedsądowe wezwanie do zapłaty?

Wyjaśnienie sytuacji

W czerwcu pożyczyłam koleżance 1100 zł, która miała oddać po dwóch tygodniach. Do tej pory nie uzyskałam zwrotu pożyczki. Kontaktując się z nią przez Messenger koleżanka za każdym razem podaje nową datę spłaty, czego oczywiście nie robi. Nie mam już pomysłu jak skutecznie na nią wpłynąć i jak uzyskać pożyczone pieniądze zwłszcza, że są mi teraz bardzo potrzebne. Czy jako osoba fizyczna mogę sama wysłać jej przedsądowoe wezwanie do zapłaty, czy jest to możliwe tylko przez odpowiednią instytucję?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Paź 2020 10:36

Jak najbardziej może Pani sama wysłać przedsądowne wezwanie do zapłaty. Nie musi się Pani przy tym korzystać z usług prawnika czy firmy windykacyjnej.