2022.05.30 godz. 20:22 Wrocław, Dolnośląskie

Czy mogę jakoś starać się o zwrot kosztów od mamy??

Wyjaśnienie sytuacji

Wyszłam za mąż. Moja mama powiedziała że możemy remontować sobie jej mieszkanie i później na Nas je przepisze. Wsadziliśmy w nie całe swoje oszczędności około 100 tys.zl. Po kłótni powiedziała, że nie mam o czym marzyć, że cofa to co powiedziała. Wymieniliśmy już tam okna, zrobiliśmy podłogi, tynki, ogrzewanie podłogowe, pompe ciepła, rolety zewnetrzne i wyremontowaliśmy kuchnie z łazienką. Faktury za okna, rolety i pompę są na mamę ponieważ ona jest właścicielką, a staraliśmy się o dotacje. Czy jest jakakolwiek szansa że mogę odzyskać pieniądze, które tam "utopilam"?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Maj 2022 11:43

Dzień dobry, jest możliwe staranie się o odzyskanie tychże środków jako bezpodstawnego wzbogacenia przez matkę. Sprawa może być trudna dowodowo przez faktury na matkę i ułatwieniem mogą być na przykład przelewy z Państwa rachunku bankowego. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)