2022.05.11 godz. 15:07 Tczew, Pomorskie

Czy mogę jeszcze odwołać się do decyzji, jeśli nastąpiło zajęcie rachunku bankowego?

Wyjaśnienie sytuacji

Jakiś czas temu otrzymałem mandat za brak biletu komunikacji miejskiej. Nie otrzymałem kopii, ani nie złożyłem na nim podpisu. Później przyszedł nakaz zapłaty, a teraz egzekucja komornicza. Czy taki mandat jest prawomocny czy nieważny? Czy na tej podstawie mogę się jeszcze odwołać,a pieniądze, które częściowo zajął komornik zostaną mi zwrócone?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Maj 2022 09:39

"Mandat" za brak biletu to w rzeczywistości wezwanie do zapłaty. Nie otrzymał Pan jego kopii, więc jest ono nieważne. Jeżeli chce Pan bronić się przed egzekucją, to można złożyć pozew o pozbawienie tytułu wykonawczego wykonalności. Jeżeli pozbawi Pan tytuł wykonawczy wykonalności to MPK powinno zwrócić wyegzekwowane pieniądze.

Zmodyfikowano dnia: 12 Maj 2022 09:42
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)