2020.02.18 godz. 17:45 Cieszyn, Śląskie

Czy mogę już złożyć pozew o rozwód?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Od 25wrzesnia nie sypiamy że sobą. Od 12 listopada nie mieszkamy razem. W grudniu podpisaliśmy rozdzielność majątkową oraz zrobiliśmy podział majątku. kiedy mogę złożyć pozew rozwodowy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Lut 2020 18:34

Dzień dobry, według Pana opisu można składać pozew o rozwód. Sąd orzeka o rozwodzie, jeśli doszło do zupełnego i trwałego rozkładu pożycia, czyli jak przyjmuje się w orzecznictwie brak już na stałe między małżonkami więzi uczuciowej, fizycznej i gospodarczej. Skoro Państwo nie mieszkacie ze sobą już przez dłuższy okres można śmiało założyć, że więzi te zostały już zerwane i będzie można orzec o rozwodzie. Pozdrawiam.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)