2023.10.04 godz. 07:22 Kraków, Małopolskie

Czy mogę korzystać z pieniędzy męża?

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż prowadzi gosp. rolne, które dostał od rodziców przed ślubem, ja mieszkam z nim i mu pomagam nie pracuje. Pieniądze jak rodzinne czy 500+ na dziecko jest koncie męża, do którego praktycznie nie mam dostępu. Mąż twierdzi że moi rodzice powinni dawać mi pieniądze na moje utrzymanie bo nie dostałam od nich posagu. Nie mam prawa korzystać z jego pieniędzy, bo pochodzą z jego gosp, on daje mi jeść i ubiera a na resztę mają dać mi rodzice. Jego siostra twierdzi, że kradnę mężowi pieniądze i kupuje rzeczy dla syna. I co się stanie ze mną i synem, gdy mąż przekaże gosp. siostrzenicy?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lut 2024 14:37

Dzień dobry, Z kodeksu rodzinnego i opiekuńczego wynika obowiązek małżonków do przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny zgodnie ze swoimi możliwościami zarobkowymi i majątkowymi. Fakt, że Pani pomaga w gospodarstwie również powinien być rozpatrywany jako praca, a w rezultacie też powinna mieć Pani dostęp do zysków z gospodarstwa, a jak nie to conajmniej do uczciwego wynagrodzenia. Pozdrawiam,