2022.06.05 godz. 12:53 Wrocław, Dolnośląskie

Czy moge kupic mieszkanie nie meldujac sie w nim? w sytuacji gdy 5 rok trwa sprawa spadkowa po smierci ojca i dziadka.Czy utrace jakies prawa wtedy?

Wyjaśnienie sytuacji

5 rok sadzimy sie z rodzina mojego ojca o dom po zmarlym moim dziadku i ojcu.Chcialybysmy z Matka kupic sobie mieszkanie.Czy w takiej sytuacji mozemy kupic?Skoro nadal sprawa spadkowa domu jest nie zakonczona i chcemy by nasz meldunek pozostal tam a nie na kupionym mieszkaniu i czy nie utracily bysmy zadnych praw do domu rodzinnego gdzie sprawa spadkowa jest w toku i nie chcemy sie wymeldowac dopoki nie zostanie stwierdzony wlasciciel domu rodzinnego skoro kupily bysmy sobie mieszkanie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Cze 2022 21:09

Meldunek nie ma znaczenia. Pytanie czego dotyczy spór w sprawie spadkowej? Jeśli chcecie przejąć dom, to lepiej w nim mieszkać - faktycznie przebywać.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)