2022.04.08 godz. 15:34 Wrocław, Dolnośląskie

Czy mogę liczyć na napisanie odwołania od wyroku skazującego?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam wyrok skazujący za coa czego nie zrobiłam Mam ograniczenie wolności na 8 miesięcy w postaci wykonania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Kwi 2022 16:50

Dzień dobry, zakładam, że jest to wyrok Sądu I instancji, więc ma Pani prawo do złożenia apelacji (odwołanie od wyroku), o czym Sąd powinien Panią zresztą pouczyć. Wymaga to zachowania odpowiednich terminów, tj. złożenia w terminie 7 dni od ogłoszenia wyroku wniosku o uzasadnienie wyroku, a następnie po doręczeniu wyroku z uzasadnieniem jest 14 dni na złożenie apelacji. Pozdrawiam, adw. Michał Filec