2023.07.14 godz. 16:54 Warszawa, Mazowieckie

Czy mogę liczyć na zachowek jeśli tak to w jakiej wysokości?

Wyjaśnienie sytuacji

W styczniu 2019 roku zmarł mój Ojciec. Swój majątek (mieszkanie o wartości ok 300 000zł) na podstawie testamentu przekazał siostrzeńcowi. Czy mi jako jedynemu synowi należy się zachowek, jeśli tak to jakiego rzędu są to kwoty. Rodzeństwo Ojca nie żyje, moja mama zmarła rok przed ojcem. Jestem jedynakiem pełnoletnim zdolnym do pracy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lip 2023 17:29

Dzień dobry. Jeśli nie został Pan wydziedziczony, jak najbardziej ma Pan prawo do zachowku. Sprawa zapewne będzie wymagała postępowania sądowego. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl