2023.08.18 godz. 15:59 Łomża, Podlaskie

Czy mogę mieć umorzoną sprawę karną Jeśli nie ma stuprocentowych dowodów na moją winę?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój syn został oskarżony przed sąsiadkę o kradzież roweru no i sprawa poszła do sądu ale nie ma stu procentowych dowodów że zrobił to mój syn ponieważ monitoring jest bardzo słaba i jakości i jest mało widoczna postura tej osoby która ukradła ten rower.. mój syn zabiera się ze wszystkich sił że tego nie zrobił i teraz moje pytanie czy może za to odpowiadać??

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Patryk Łytko

Wałbrzych, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sie 2023 16:08

To czyn syn będzie mógł zostać uznany za winnego można stwierdzić dopiero po ocenie wszystkich dowodów zebranych w sprawie, nagranie z kamery jest tylko jednym z dowodów, które może być nie wystarczające z uwagi na słabą jakość nagrania, ale nie znając akt sprawy nie można stwierdzić czy nie ma innych obciążających syna dowodów. Warto skorzystać z pomocy obrońcy, który zapozna się z aktami sprawy i przedstawi swoje stanowisko oraz podpowie jakie kroki najlepiej podjąć.