2024.02.23 godz. 16:24 Kielce, Świętokrzyskie

Czy mogę na zwolnieniu lekarskim udać się na przyjęcie urodzinowe w lokalu?

Wyjaśnienie sytuacji

Od 28 grudnia u.r. przebywam na zwolnieniu lekarskim w związku z wypadkiem w pracy. Złamanie skośne IV kości śródręcza. Zwolnienie kończy się 7 marca ale nie wykluczone że zostanie przedłużone. W związku z zaproszeniem na 50 urodziny kolegi mam pewne wątpliwości czy mogę w nich uczestniczyć. Impreza ma odbyć się 2 marca b.r.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Kubisztal

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lut 2024 12:08

Pracodawca i organ (ZUS) mogą przeprowadzić kontrolę. Celem zwolnienia chorobowego jest jak najszybsze wyzdrowienie i powrót do pracy. Nawet jeżeli nie ma przeciwskazań do chodzenia (tzn. "że pacjent może chodzić"), to i tak pozostaje kwestia czy udział w urodzinowym spotkaniu nie przyczyni się do pogorszenia stanu zdrowia; to jest ocenne.

Zmodyfikowano dnia: 26 Lut 2024 12:08