2023.08.25 godz. 19:20 Łódź, Łódzkie

Czy mogę naliczyć zleceniodawcy odsetki od spóźnionego wynagrodzenia za wykonywaną pracę? Co mam zrobić żeby odzyskać wypłatę?

Wyjaśnienie sytuacji

12 czerwca 2023 podpisałem umowę zlecenie w agencji pracy jako pracownik „leasingu pracowniczego” - miałem świadczyć usługi w markecie. W umowie nie było ŻADNEJ WZMIANKI o okresie wypowiedzenia oraz jego sposobie. 11.07.2023 postanowiłem zrezygnować, dlatego wysłałem rozwiązanie.(wypracowałem w lipcu 42,25h, w umowie jest wymóg, że ma być to min 24, także spełniłem) wypłatę za ten okres powinienem otrzymać do maksymalnie 20 dn kolein. mies. t.j. 20 sierpnia, Dalej go nie otrzymałem. Próbowałem kontaktu z pracodawcą otrz. Odp. Że otrzymam „jutro”, minęło 5 dni nadal nic, a kontakt się urwał

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sie 2023 10:59

dzień dobry, zapraszam do kontaktu z Kancelarią. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl