2020.11.14 godz. 23:19 Krzyż Wielkopolski, Wielkopolskie

Czy mogę napisać od podwiekszenie alimentów?

Wyjaśnienie sytuacji

Ojciec dziecka mieszka w Poznaniu nie płacił mi już od początku regularnie alimentów więc płaci mi fundusz 450 zł chce je teraz podwiekszyc ponieważ córka rośnie a nie pracuje z stanu zdrowotnego, przekazałam ojcu ze napisze o powiększenie alimentów to że on napisze o zmniejszenie bo nie stać go bo pracuje na czarno ma nowa dziewczynę i druga córke auta zmienia jak rękawiczki nigdy nie umiał przedstawić zaświadczenia o dochodach. Sąd przyznał mi 450 zł bo nie wierzył że jego córka zrobił testy dna i sędzia się zlitowala ze tyle musiał zapłacić. Teraz nie wiem czy napisać czy odpuścić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lis 2020 12:12

Dzień dobry, może Pani wystąpić o podwyższenie alimentów niezależnie od tego, że wypłaca je Fundusz Alimentacyjny - istotna jest zmiana sytuacji w porównaniu z wcześniejszym orzeczeniem, tj. zwiększone wydatki na dziecko i Pani sytuacja zdrowotna pozbawiająca zatrudnienia. Zasądzone alimenty w wysokości 450 zł nie są też szczególnie wysokie, a ich wysokość powinna być uzależniona nie od faktycznie osiąganych dochodów przez ojca, ale jego możliwości zarobkowych. Jeśli ma Pani dowody na to, że pracuje na czarno, zmienia te samochody (np. jakiś świadek), to warto to przedstawić. Pozdrawiam!