2020.09.30 godz. 15:37 Police, Zachodniopomorskie

Czy mogę napisać odwołanie do sądu w sprawie wyroku o alimenty.?

Wyjaśnienie sytuacji

Dziś otrzymałem wyrok o alimenty czy mogę napisać odwolanie odnośnie zmniejszenia alimentów ? Mam płacić od lutego tego roku, wcześniej nie pracowałem dopiero 7go września podjęłem pracę za granicą. Mam na utrzymaniu niepełnosprawnego ojca i kobietę w ciąży. Zostałem ograniczony władzy rodzicielskiej, lecz to matka dzieci wiecznie kontakt utrudnia, nie odpisuje, zablokowała moje numery telefonu,nie mam żadnego kontaktu z dziećmi. Co zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Wrz 2020 15:41

Dzień dobry, w terminie 7 dni należy wnieść do sądu wniosek o uzasadnienie wyroku (opłata 100 zł). Jak otrzyma Pan uzasadnienie wyroku może Pan w terminie 14 dni wnieść apelację do sądu II instancji. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)