2022.08.04 godz. 22:08 Morąg, Warmińsko-mazurskie

Czy mogę napisać odwołanie od wyroku z którym się nie zgadzam?

Wyjaśnienie sytuacji

Zostałem posadzony o zabranie byłej żonie telefonu za co dostałem grzywnę i nakaz zwrotu kwoty za tel. Byłem przesłuchany przez policję ale nie udowodniono mi zabrania telefonu a dostałem wyrok

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Przemysław Plewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Sie 2022 17:27

"Za mało informacji aby napisać Panu poradę. Czy brał Pan udział w postępowaniu sądowym? Czy składał Pan wyjaśnienia? Czy grzywna była określona właśnie w taki sposób jak Pan napisał czyli "500 zł"? Jeśli tak to mamy w sprawie do czynienia z wykroczeniem. Aby móc złożyć apelację w terminie 7 dni musi Pan złożyć wniosek o doręczenie odpisu wyroku wraz z pisemnym uzasadnieniem. Gdy już Pan otrzyma ten wyrok to ma Pan 7 dni na złożenie apelacji (gdy sprawa dotyczy wykroczenia) albo 14 gdy dotyczy przestępstwa". Chyba że dostał Pan wyrok nakazowy - wtedy 7 dni na złożenie sprzeciwu.