2023.11.15 godz. 22:26 Szczecin, Zachodniopomorskie

Czy mogę napisać pismo do biura nieruchomości, domagając się odszkodowania?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Kilkanaście dni temu kupiłam podpisałam umowę końcową i zamieszkałam w nowo zakupionym mieszkaniu w kamienicy, które znalazłam poprzez biuro nieruchomości. Niestety okazało się, że niektóre punkty zawarte w ogłoszeniu, które podesłała mi współpracująca ze mną agentka nieruchomości są fałszywe i wartość mieszkania, które kupiłam została zaniżona. Jedną z tych rzeczy jest wysokość czynszu, który według biura miał wynosić 670zł, jednak po spotkaniu z zarządcą budynku tuż po zamieszkaniu okazało się, że wynosi on 820zł, co jest bardzo wysoką kwotą jak na Szczecin oraz dla samotnej osoby. Ponad to w ogłoszeniu widniała informacja, że czwarta część elewacji oraz klatka schodowa ma być remontowana w najbliższym czasie - to również zostało zweryfikowane po spotkaniu z zarządcą, który powiedział, że takich planów nie ma, ponieważ wspólnota spłaca obecnie kredyt wzięty na 15 lat! Ponownie - wartość mieszkania zozstała w tym momencie zmniejszona. Agentka nieruchomości nie zjawiła się nawet na przekazaniu kluczy mimo swoich deklaracji i po tym momencie o kontakt z nią było już bardzo ciężko. Z powodu wymienionych wyżej punktów chciałabym napisać pismo do biura nieruchomości i domagać się odszkodowania - czy wydaje się to Państwu możliwe?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Sty 2024 10:21

Dzień dobry, można rozważyć roszczenie o wyrządzone szkody. Szczegóły należałoby rozważyć w trakcie porady prawnej po zapoznaniu się z dokumentami. Pozdrawiam,