2019.12.27 godz. 09:50 Jarocin, Wielkopolskie

Czy mogę nie zapłacić zaliczki na koszty postępowania upadłościowego i jaki będzie tego skutek?

Wyjaśnienie sytuacji

Jako jeden z wierzycieli otrzymałem z Sądu wezwanie większych wierzycieli do wpłacenia zaliczki na działalność sędziego-komisarza z powodu braku płynnych środków. Sąd powołuje się na art. 232 PU. Chciałbym poznać skutki niewpłacenia takiej zaliczki.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Wołczkiewicz

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Maj 2020 12:44

Skutkiem będzie najprawdopodobniej umorzenie postępowania upadłościowego. Zaliczka jest zwracana wierzycielom, o ile fundusze masy na to pozwolą.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)