2024.09.06 godz. 16:32 Wrocław, Dolnośląskie

czy mogę obawiać się wezwania policji po szczekaniu mojego psa?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój pies szczeka tylko i wyłączenie wychodząc na spacer rano (przed godziną 8:00) oraz około godziny 17:00. Dzisiaj idąc z psem trafiłem na sąsiada z klatki obok (w bloku jest 6 klatek po 4 mieszkania). Będąc w stanie nietrzeźwości poinformował mnie, że on jak i jego małżonka chcą zgłosić moją sprawę na policję pod pretekstem budzenia ich przez szczekanie mojego psa. Dodał, że ponoć nie tylko im przeszkadza takie zachowanie. Czy mam się czego obawiać ze strony policji? Czy mogą być z tego jakieś konsekwencje?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Wrz 2024 13:18

Dzień dobry, w mojej ocenie fakt, że Pana pies szczeka nie wyczerpuje znamion wykroczenia z art. 51 k.w. Oczywiście warto starać się żeby pies w takiej sytuacji nie szczekał, ale to normalne, że nie zawsze jest to możliwe. Jest też możliwe, że ktoś wezwie z tej przyczyny Policję, ale jak wyżej wskazałem w mojej ocenie to nie jest wykroczenie, bo nie ma tu umyślności z Pana strony, więc nawet w razie potencjalnej sprawy jak najbardziej jest pole do obrony. Pozdrawiam, adw. Michał Filec