2020.08.13 godz. 21:03 Wrocław, Dolnośląskie

Czy mogę odebrać prawa rodzicielskie byłemu mężowi za brak zainteresowania córką i złe traktowanie gdy byla pod jego opieka bez dowodów na to?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Chciałabym odebrać prawa rodzicielskie mojemu byłemu mężowi do naszej córki. Już dawno przestała go obchodzić, nigdy nie ma dla niej czasu, jak jeszcze dzwonił (raz w miesiącu) obiecywał jej różne rzeczy do których nigdy nie dochodziło, gdyż nawet się z nią nie widywał czego nigdy mu nie zabraniałam. Jesteśmy po rozwodzie. Alimenty ma zasądzone od 3 lat jednak nie dostałam od niego ani złotówki na dziecko. I moje pytanie czy sąd weźmie pod uwagę te dwie sprawy i czy jest jakaś szansa że zostanie on pozbawiony tych praw? Wiem, że źle zajmował się dzieckiem kiedyś ale nie mam dowódów.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Sie 2020 08:06

Szanowna Pani, wedle opisu rzeczywiście są na to szanse ze względu na zupełny brak zainteresowania losem dziecka przez ojca. Można bowiem uznać za artykułem 111 k.r.o., że ojciec w sposób rażący zaniedbuje swoje obowiązki względem dziecka. Fakt, iż były mąż nie płaci alimentów także będzie miał wpływ na orzeczenie w takiej sprawie. Dodam, że uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego jest przestępstwem z art. 209 k.k. Co do dowodów na złe traktowanie córki, to myślę, że może jakieś się znajdą - Pani zeznania, jakikolwiek świadek itp. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)