2022.08.31 godz. 02:39 Lubań, Dolnośląskie

Czy moge odroczyc lub zawiesic zarzadzone wykonanie wstrzymanej kary zastepczej aresztu ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mialem do wykonania prace spoleczne nie wykonalem ich i sad postanowil zarzadzic wykonanie kary zastepczej aresztu w wymiarze 3 miesiecy pozbawienia wolnosci . Bardzo mi zalezy abym nie trafil do zakladu karnego na dniach urodzi mi sie drugie dzieciatko i moje miejsce jest tu czyli na wolnosci przy rodzinie .Jakie pismo powinienem skierowac do sadu aby uniknac odsiadki ? Bardzo prosze o pomoc z gory dziekuje pozdrawiam .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Wrz 2022 21:13

Dzień dobry, możliwy jest wniosek o odroczenie wykonania kary, ale można rozważyć czy w Pana sytuacji nie jest bardziej zasadny wniosek o dozór elektroniczny lub wniosek o wstrzymanie wykonania kary ograniczenia wolności wraz z oświadczeniem o podjęciu odbywania kary ograniczenia wolności. W każdym razie należy działać szybko, ponieważ tzw. 'bilet' do ZK jest ostatnio wydawany dość sprawnie. Pozdrawiam, adw. Michał Filec