2022.01.03 godz. 21:07 Pruszków, Mazowieckie

Czy mogę odstąpić od przedstepnej umowy sprzedaży działki

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry mam pytanie odnośnie umowy sprzedaży działki umowa została zawarta 13sierpnia 2021 i było to umowa przedwstępna sprzedaży działki z terminem do 31 grudzień 2021 z mojej strony dotrzymałem wszystkich warunków umowy do końca listopada Dostarczyłem wszystkie dokumenty do kancelarii notarialnej wyznaczonej przez kupującego i od tamtej pory kupujący nie odezwał się do mnie ani też nie wyznaczy terminu podpisania aktu notarialnego umowa wygasła 31 grudnia i moje za pytanie jest takie.Czy po jej wygaśnięciu mogę od niej odstąpić, jeżeli tak to jak?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Sty 2022 10:51

Dzień dobry, jeżeli przy zawarciu umowy przedwstępnej wpłacił Pan zadatek, może Pan bez wyznaczania terminu dodatkowego od umowy odstąpić i żądać od drugiej strony zapłaty sumy dwukrotnie wyższej (chyba że umowa określa to inaczej). W celu odstąpienia od umowy przedwstępnej, powinien Pan skierować oświadczenie o odstąpieniu do drugiej strony listem poleconym, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)