2023.09.13 godz. 11:44 Poznań, Wielkopolskie

Czy mogę odstąpić od umowy po zakupię kursu online gdy przed zakupem nie zostałem poinformowany o tym że po spełnieniu świadczeń tracę prawo do odstąpanienia.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Parę dni temu kupiłem kurs online i chciałbym teraz odstąpić od umowy. Przed zakupem zaakcpetowałem regulamin lecz nie było w nim ani słowa o braku możliwości odstąpienia od umowy. Co prawda jest tam skopiowany artykuł, że przed zakupem powinienem być poinformowany ale w regulaminie nie ma ani słowa że po zakupie tracę prawo do odstąpienia. Nie dostałem żadnej umowy na maila oraz tak jak pisałem wyżej nie zaznaczyłem nic co informowałoby mnie o tym, że jeśli dostanę kurs to tracę prawo do odstąpienia od umowy. Czy w takim przypadku mogę się starać o odstąpienie od umowy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Kinga Karaś

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Wrz 2023 14:58

Szanowny Panie, Wszystko zależy od tego, jakie zgody Pan zaakceptował przed (w trakcie) zakupem. Może Pan przysługiwać albo odstąpienie od umowy, albo jej wypowiedzenie. W przypadku produktów cyfrowych ocena zależy od bardzo wielu okoliczności faktycznych i inie ma jednoznacznej odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie, adwokat dr Kinga Karaś