2020.11.03 godz. 11:39 Wrocław, Dolnośląskie

Czy mogę odwołać się od decyzji komorniczej

Wyjaśnienie sytuacji

Chodzi o wyrok w sprawie mandatu. Wyrok z 29.01.10. W piątek dostałem pismo w tej sprawie od komornika. Należność główna mogę zapłacić 122,40zł ale chce uniknąć pozostałych kosztów (odsetki, koszty egzekucji i.t.p. wcześniej nie dostałem żadnego pisma w tej sprawie. Na dokumentach przyslanych od komornika , sąd podawał błędny moj adres. Mozna to traktowac jako literówke ale jednak inna ulica. Zamiast starowiejska to sad adresowa na staromiejska. Dopiero komornik zwerfikowal poprawnie. Sa jakies szanse na odwolanie tych oplat dodatkowych i zaplate kary glownej, ruznica jest 450 zł

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lis 2020 12:47

Dzień dobry, w opisanej sytuacji powinien Pan złożyć wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty, wraz ze sprzeciwem od tegoż nakazu, w którym proszę złożyć zarzut przedawnienia roszczenia. We wniosku o przywrócenie terminu proszę napisać, że nie skutecznie został Panu doręczony nakaz zapłaty. Ww. pisma proszę przesłać listem poleconym do sądu który wydał nakaz zapłaty najpóźniej do piątku - 06.11.20 r.