2020.09.14 godz. 11:12 Śrem, Wielkopolskie

Czy mogę odziedziczyc długi po kuzynie?

Wyjaśnienie sytuacji

Kuzyn zmarł w marcu miał długi czy jest możliwe ze mogę w spadku otrzymać jego dług i moja córka? Jest on synem mojego wuja i jest on bratem mojego taty.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Wrz 2020 11:16

Zależy od tego czy i jakie decyzje co do przyjęcia spadku podjęła jego najbliższa rodzina ( żona i dzieci), jeśli taka jest. Do dziedziczenia przez dalszych członków rodziny dochodzi dopiero wtedy, gdy nie ma (lub odrzucili spadek) spadkobiercy uprawnieni do dziedziczenia wcześniej. A więc w pierwszej kolejności dziedziczą dzieci i małżonek, jeśli nie ma dzieci, to małżonek i rodzice, jeśli nie ma małżonka, to rodzice, jeśli jedno lub oboje z rodziców nie dożyło otwarcia spadku, to rodzeństwo i dalej zstępni rodzeństwa. Warto więc ustalić czy najbliższa rodzina odrzuciła spadek
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 28% uznało tę odpowiedź za pomocną (7 głosów)