2022.02.07 godz. 01:45 Żary, Lubuskie

Czy mogę odzyskać dług (mam smsy ,oraz potwierdzenia z robionych przelewów ) . Osoba ta wyłudziła odemnie około 1000zł , kłamiąc że odda .

Wyjaśnienie sytuacji

Jest rok 2018 , czas kiedu byłam bardzo mocno uzależniona od metamfetaminy , co wykorzystywał " mój dostawca " . Wiedział ,że zarabiam więcej niż średnia krajowa ( ratownik medyczny - wstyd się przyznać ) Osba ta , wyłudziła ( okłamywał ,że odda ) około 1000zl (mam potwierdzenia przelewów robionych ). W tamtym czasie było apogeum mego uzależnienia. nie myślałam już racjonalnie ( pisałam smsy o zwrot pieniędzy, ale były to smsy ,ktorych nigdy bym nie napisała będąc czysta) .parę dni pożniej pojechałam do szpitala i na detox .czy mogę prawnie ubiegać się o spłate długu( leczę się , nie biorę) ??

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lut 2022 10:53

Tak, może Pani zażądać zwrotu długu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)