2023.09.21 godz. 11:36 Tarnów, Małopolskie

Czy mogę odzyskać kaucje za mieszkanie?

Wyjaśnienie sytuacji

Czy można odzyskać kaucje jeśli jest zapis w umowie ze wcześniejsze rozwiązanie umowy to przepadnięcie kaucji. Jeśli najemca jest natarczywy, wysyła i każe zapłacić nam do zapłaty nie nasze rachunki. Nie wywiązuje się z danego słowa. Podniósł czynsz w dniu podpisania umowy twierdząc ze doposaży mieszkanie. Nic takiego nie nastąpiło. A także źle podłączył kuchenkę co mogło spowodować zwarcie. Uważamy to za niebezpieczne. Za elektryka nie zwrócił pieniędzy do tej pory. Oraz od czerwca nie przesłał rozliczenia za wode.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Kinga Karaś

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Wrz 2023 08:43

Szanowny Panie, Aby odpowiedzieć na to pytanie należałoby szczegółowo przeanalizować zawartą umowę. Pozdrawiam serdecznie, adwokat dr Kinga Karaś www.kancelariakaras.pl