2021.06.03 godz. 22:23 Piotrków Trybunalski, Łódzkie

Czy mogę odzyskać rzeczy osobiste i meble należące do mojej rodziny z rodzinnego domu, który musiałam opuścić w pośpiechu (w środku nocy)?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam 35 lat. Mieszkałam ze swoją rodziną, z ojcem i siostrą (3 rodziny) w domu rodzinnym. Po kolejnej awanturze wszczynanej przez ojca musiałam się ze swoją rodziną wyprowadzić w środku nocy (nie mając możliwości zabrać swoich rzeczy i wyposażenia mieszkania, które zajmowałam). Po przymusowej wyprowadzce ojciec nie chce mnie wpuścić na posesję abym mogła zabrać swój dobytek, na który pracowaliśmy z mężem przez 10 lat. Bardzo proszę o wskazanie możliwości odzyskania swoich rzeczy ?

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

Patrycja Murawska

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2021 15:34

Zgłosić opisany wyżej fakt wraz z materiałem dowodowym w formie w postaci przesłuchań świadków oraz dowodów rzeczowych do właściwej ze względu na miejsce zamieszkania jednostki Policji. W razie jakichkolwiek problemów i opieszałością ze strony funkcjonariuszy Policji, sporządzić zawiadomienie pisemne i dostarczyć do właściwej jednostki Prokuratury załączając materiał dowodowy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)