2022.06.27 godz. 17:03 Warszawa, Mazowieckie

Czy mogę odzyskać wcześniej? Jak to zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, w ciągu ostatnich 2 lat pożyczyłam osobie fizycznej, z którą byłam w nieformalnej relacji intymnej kwote w sumie w wysokości 40 tyś zł. Posiadam 2 odrębne umowy pożyczki (skan) Pierwsza jest sumą wielu małych pozyczek i opiewa na kwotę ok 38k, druga na 4k. Niestety osoba której pożyczyła jest w stanie zaczac splacać dopiero za parę lat w małych ratach. Czy jestem w stanie zdobyć te pieniądze wcześniej? Niestety uważam, że padłam ofiarą oszustwa materialnego. Czy mam jakiekolwiek szanse by odzyskac te pieniądze?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Cze 2022 10:05

Dzień dobry, miałem swego czasu podobną sprawę. Pierwsza rzecz, jaką musi Pan zrobić, to zawrzeć z drugą stroną porozumienie w sprawie spłaty zaciągniętego zobowiązania, w którym przede wszystkim uzna ona swój dług (w celu wykluczenia wszelkich związanych z tym wątpliwości). W treści porozumienia można odroczyć na pewien czas termin spłaty, ale pod warunkiem wystawienia przez osobę zobowiązaną weksla in blanco (ułatwi on późniejsze dochodzenie należności). Pozdrawiam r.pr. Michał Mikołajczak, tel.: 692 326 880, e-mail: michal.mikolajczak@mm-kancelaria.com