2024.01.23 godz. 15:13 Pasłęk, Warmińsko-mazurskie

Czy mogę odzyskać wziętą pożyczkę dla mamy?

Wyjaśnienie sytuacji

Jakiś czas temu wziąłem pożyczkę dla swojej mamy. Kwota pożyczki ponad 20 tyś Mama zapewniała mnie, że będzie spłacała na czas. Niestety pojawia się problem w zaległościach co niestety skutkuję tym ze muszę pokrywać koszty pożyczki z własnej kieszeni. Wiem że pożyczka jest na mnie i ciężko mi będzię odzyskać pieniądze ale chciałbym spróbować. Mam rozmowy ,w których piszę z mamą na temat tej pożyczki. Mówi też tam że zobowiązuję sie płacić itp.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sty 2024 16:13

Jest to oczywiście możliwe. Konieczne będzie wykazanie, że kwota faktycznie została przekazana (przelew lub inny dowód, jeśli przekazano gotówkę - może być korespondencja). Jeśli umowa pomiędzy Państwem nie przewidywała terminu, konieczne będzie pisemne wypowiedzenie umowy i wezwanie do zapłaty w terminie 6 tygodni. Po tym czasie, w razie nezskuteczności wezwania, należy złożyć pozew o zapłatę. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie w wiadomości e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)