2021.12.27 godz. 12:22 Kutno, Łódzkie

Czy mogę ogłosić upadłość konsumencka będąc w małżeństwie z długami sprzed slubu

Wyjaśnienie sytuacji

Miałem już długi z sprzed ślubu. Chciałbym się dowiedzieć czy to co żona nabyła przed ślubem czyli dwa mieszkania (akt własności tylko na nia) wlicza się do majątku wspólnego? I jak by to wyglądało już po ogłoszeniu upadłości. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Gru 2021 16:28

Dzień dobry, majątek nabyty przez żonę przed zawarciem małżeństwa wchodzi w skład jej majątku osobistego (nie jest objęty wspólnością majątkową małżeńską), a co za tym idzie, nie znajdzie się w masie upadłości (por. art. 124 ust. 1 Prawa upadłościowego).Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)