2023.01.19 godz. 12:44 Malbork, Pomorskie

Czy mogę otrzymać od męża zwrot majątku własnego

Wyjaśnienie sytuacji

Przed ślubem miałam majątek własny (100tys). Całość zainwestowałam w JDG męża (założoną po slubie). Po ok. roku działania JDG zostałam współpracownikiem i pełnomocnikiem. Pracowałam z mężem w firmie + prowadziłam dom (mąż nie robił w domu NIC). Postanowiłam rozwieść się, przy czym on pow., że nie odda mi mojego majątku własnego, bo jego zdaniem wszystko poszło w zakup mieszkania rok temu. Mamy wspólność majątkową. Czy może nie zwrócić mi moich 100tys? Dodam, że mamy wspólnie samochody, sprzęt elektr. i muzyczny - jestem w stanie mu wsz zostawić.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sty 2023 11:45

Dzień dobry. Konieczny będzie podział majątku wspólnego (ustalenie nakładów na majątek wspólny i udziały w tymże majątku). Zapraszam do kontaktu w tej sprawie email: slawomir.suski@adwokatura.pl telefonicznie 663 914 880 lub osobiście w siedzibie kancelarii po umówieniu terminu