2023.11.14 godz. 18:20 Grudziądz, Kujawsko-pomorskie

czy moge po zmianie grzywny na kare wiezienia to zmienic

Wyjaśnienie sytuacji

We wrześniu odbyła się sprawa (nie musiałem być osobiście) zamienienia grzywny na inna środek kary(nie zapłaciłem ponieważ nie byłem w stanie). Nie doszedł do mnie żaden list z wyrokiem a w dniu dzisiejszym przyszła policja i powiadomiła mnie ze mam do odbycia kare 94 dni za niezapłacona grzywnę 5640zl . Oczywiście nie zatrzymali mnie a podali tylko danie do przelewu oraz sygnaturę sprawy. Oświadczyli również ze każda kontrola policji będzie skutkować zabraniem mnie do aresztu w celu odbycia kary. Co w takiej sytuacji zrobić.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lis 2023 20:23

Nadal możliwe jest uniknięcie kary zastępczej pozbawienia wolności - wniosek o wstrzymanie wykonania kary z możliwością wykonania kary pierwotnej (zakładając, że nie ma już możliwości złożenia zażalenia na postanowienie o zamianie kary grzywny na karę zastępczą). Oczywiście będzie to wiązało się z koniecznością uiszczenia kary grzywny
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)