2020.03.26 godz. 21:04 Wałcz, Zachodniopomorskie

Czy mogę pobrać czesne od rodziców w momencie zamknięcia placówki nie z mojej winy w sytuacji koronawirusa?

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem właścicielem przedszkola oraz dwóch żłobków. W związku z sytuacja jaka się pojawiła, obniżyłam rodzicom kwotę platności czesnego za kolejny miesiąc tj kwiecień o połowę + odliczenie za miesiąc marzec stawki ustalonej za nieobecność dziecka zawartej w umowie. Co do marca nie zastosowałam odliczenia np proporcjonalności,gdyz sytuacja zamknięcia placówki z dnia na dzień była zaskoczeniem nie tylko dla rodzica, ale także dla mnie. Propozycja płatności az połowy czesnego spotkała się z dużym sprzeciwem rodziców? Co robić? Jakie mam prawa?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Hanna Paluszkiewicz

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Mar 2020 18:00

Dzień dobry, Niestety odpowiedź na Pani pytanie wymagałaby analizy zawartych umów. Nie jest to bowiem kwestia jednoznaczna w tej chwili...