2023.09.10 godz. 12:33 Międzyrzec Podlaski, Lubelskie

Czy mogę podać byłego pracodawcę o odszkodowanie z powodu zerwania umowy w trakcie gdy miałem zwolnienie lekarskie ? Oraz nie wypłacenia tego zwolnienia

Wyjaśnienie sytuacji

w dniu 16/17 sierpnia byłem u lekarza , dostałem zwolneinie lekarskie do 31/1 sierpnia , Wyszło że to półpasiec , 19 stego sierpnia zaś pracodawca powiedział ze mam odstawić busa pod jego dom , w tym dniu dał mi świadectwo pracy ( GDY POWIEDZIAŁEM ZE NIE MOZNA ZRYWAC UMOWY W TRAKCIE L4 ,ten zakał mi porwać te świadectwo lecz tego nie zrobiłem ( na dowód ) . teraz za sierpien od 16 do 31 napisał ze nie jest mi NIC WINIEN i nie zapłacił do 10tego pieniedzy. GDy mi sie to stało , pisałem wielo krotnie beda za granica ze mnie boli i musze szybko skonsultować sie z lekarzen a ten to olał .

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Wrz 2023 09:26

Dzień dobry, w takiej sytuacji umowa o pracę nie została rozwiązania prawidłowo. Zapraszam do kontaktu z Kancelarią Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl