Treść zapytania

2019.07.23 godz. 08:50 Sławno, Zachodniopomorskie

Czy mogę poza kolejnością wejść do lekarza?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym. Jestem 2 tygodnie po operacji obojczyka, chodzę do ortopedy na wyznaczone wizyty.

Odpowiedzi prawników:


Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

(34 opinii)

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lip 2019 09:42

Tak, świadczeniobiorcom posiadającym orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności przysługuje szczególne uprawnienie do korzystania ze świadczeń poza kolejnością (art. 47c ust. 1 w zw. z art. 47 ust. 1b Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1510 z późn. zm.). Mowa oczywiście o świadczeniach w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Chcę dodać odpowiedź!

  • Jeśli jesteś prawnikiem Zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
  • Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.

Dodaj odpowiedź