2023.01.31 godz. 13:27 Grybów, Małopolskie

Czy mogę pozbawic ojca dziecka praw rodzicielskich oraz wnieść o zakaz zbliżania się do mnie oraz do dziecka.

Wyjaśnienie sytuacji

W ubiegłym roku odeszłam od ojca dziecka. Powodów było bardzo dużo. Próbowałam dojść z nim do porozumienia ale on wciąż wszystko utrudnia. Przyjechał na urlop.Miał spędzić tydzień z dzieckiem, a ja miałam byc w pobliżu w razie, gdyby zaczela za mną płakać. W efekcie powiedział mi,ze jeżeli wyjdę, to mogę nie wracać. Zostałam, ponieważ balam się, że nie będzie chciał oddać mi dziecka. Odwiózł nas,a następnego dnia wrócił.Moja mama pozwoliła mu wejść na chwilę.Siedział cały dzień, a na koniec awanturował się przed domem, wyzywał mnie i walil w okno.Twierdzi, że utrudniam mu kontakt z dzieckiem

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2023 15:51

Zachowanie ojca dziecka wypełnia znamiona naruszenia miru domowego (art. 193 kodeksu karnego) i groźby (art. 190 kodeksu karnego). Następnym razem proszę nie bać się wezwać policji.