2023.10.18 godz. 13:54 Szklarska Poręba Górna, Dolnośląskie

Czy mogę prosić o pomoc w sprawie mieszkania u teścia. Mieszkanie oczywiście jest jego bo nie chce przepisać mężowi a jego córka ma wszystko .

Wyjaśnienie sytuacji

Sytuacja wygląda tak iż teść wyłączył nam prąd, wodę ciepła i nie mamy ogrzewania. Jak chcemy dać mu pieniądze on niestety nie chce i wszystko robi aby nas wyrzucić. Mieszkamy w takiej miejscowości czyli Szklarska Poręba gdzie praca jest sezonowo. Nie stać nas aby wynająć mieszkanie bo jest bardzo drogo. Kiedyś powiedział że mamy nie płacić przez Polo roku rachunków bo chce nas wyrzucić. Wszystko robi aby nas wywalić z mieszkania. Mamy córkę która ma 15 lat i wszystko to przeżywa mocno. Prąd mamy od sąsiada gbyby nie on to nie wiem gdzie byśmy się podziali. Co mamy robić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Paź 2023 06:10

Nie ma informacji jaki jest tytuł do mieszkania tj. czy to Państwa własne mieszkanie, czy też wynajęte. Ogólne zasady są takie, że aby „wyrzucić@ z mieszkania jego właściciel musiałby przeprowadzić eksmisję, i niepłacenie czynszu jest podstawą do eksmisji, ale musi być najpierw przeprowadzone postępowanie o eksmisję. Zaś utrudnianie mieszkania lub przymuszanie lokatorów do wyprowadzenia się są karalne.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)