2023.04.02 godz. 12:27 Zasutowo, Wielkopolskie

Czy mogę prosić o zwiększenie kwoty płaconej na dziecko?

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem samotnie wychowującą matką, która nadała dziecku nazwisko swoje i ojca. Mieszkam u rodziców, którzy wspierają mnie finansowo oraz pomagają w opiece nad dzieckiem. Ojciec płaci 400 zł. Dziecko wymaga specjalnej opieki zdrowotnej, dlatego ojciec je wozi. Kupuję dziecku pampersy, kosmetyki, leki, kaszki, ubranka - praktycznie wszystko co jest potrzebne. Po przeanalizowaniu wszystkich wydatków+ media dochodzę do wniosku, że kwota, którą płaci ojciec jest za niska.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Kwi 2023 14:07

Tak, kwota którą ojciec płaci na dziecko jest zdecydowanie za niska. Proszę złożyć pozew o podwyższenie alimentów.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)