2020.10.26 godz. 11:54 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Czy mogę prowadzić auto ? Wyrok Sądu w lipcu 2020 to roczny zakaz a prawo jazdy było zatrzymane przez Starostę w styczniu 2019.

Wyjaśnienie sytuacji

Czy okres zatrzymania prawa jazdy przez Starostę wlicza się do wyroku , czy mogę prowadzić auto?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Paź 2020 13:52

O tej kwestii powinien orzec Sąd w wydanym wyroku - najczęściej okres faktycznego zatrzymania prawa jazdy Sąd zalicza na poczet zakazu prowadzenia pojazdów. Proszę zweryfikować czy Sąd tak orzekł w wyroku - jeśli nie, to okres zatrzymania prawa jazdy nie zalicza się na poczet kary.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)