2023.10.21 godz. 13:04 Pruszków, Mazowieckie

Czy mogę przejść z firma A do firmy B nie narazając się na zakaz konkurencji w umowie zleceni?

Wyjaśnienie sytuacji

Aktualnie jestem zatrudniony w firmie A na podstawie umowy zlecenia, która zawiera klauzulę konkurencyjną. Rozważam przejście do innej firmy w tej samej branży w firmie B i chciałbym dowiedzieć się, jakie są moje prawa i obowiązki w tej sytuacji. Klauzula konkurencyjna w mojej umowie z firmą A jest sformułowana w sposób jednostronny i nie zawiera żadnych postanowień dotyczących jej uchylenia czy zmiany przez którąkolwiek ze stron i mówi o 12 miesięcznej przerwie od ustąpienia umowy w pracy dla konkurencji. Chciałbym zapytać, czy istnieje możliwość uchylenia tej klauzuli i jakie są potencjalne konsekwencje prawne związane z przejściem?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Paź 2023 16:46

Aby stwierdzić czy sama klauzula jest ważna czy nie, i co obejmuje dokładnie zakaz konkurencji, który jest w pisany w Pana umowie konieczna jest analiza same umowy i klauzuli, o której Pan pisze w poście. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie.

Zmodyfikowano dnia: 22 Paź 2023 16:58
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 75% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)