2022.07.25 godz. 11:00 Łódź, Łódzkie

czy mogę przepisać 1/2 działki na syna , jeżeli mam długi

Wyjaśnienie sytuacji

Mam zadłużone mieszkanie , była prawdopodobnie sprawa sądowa ale nie mam żadnego powiadomienia w sprawie dalszych kroków. Jestem współwłaścicielem działki i chciałam swoją część przepisać na syna.Czy w tej chwili mogę jeszcze dokonać notarialnie przepisania 1/2 cześci działki ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Kobryń

Kielce, Świętokrzyskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lip 2022 18:02

Jeżeli komornik nie wszczął egzekucji z tej działki to czynność prawna jest możliwa do wykonania. Należy jednak pamiętać, że jeżeli w wyniku tej czynności (czyli darowaniu działki synowi) zostanie ograniczone lub uniemożliwione zaspokojenie wierzyciela to w grę może wchodzić odpowiedzialność karana za "uciekanie z majątkiem" oraz wierzyciel będzie mógł dochodzić uznania tej czynności za bezskuteczną względem siebie (skarga pauliańska).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)