2021.04.05 godz. 15:04 Wałbrzych, Dolnośląskie

Czy mogę przepisać mieszkanie na męża?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Dostalam od miasta mieszkanie do remontu i czekam na jego wykup. Czy moglabym przepisac mieszkanie w tym momencir na meza i zeby bylo tylko i wylacznie na niego bez zadnego mojego udzialu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Kwi 2021 17:34

Dzień dobry! W Pani przypadku w pierwszej kolejności proponuję przeanalizować umowę, jaką podpisała Pani z Miastem w przedmiocie przekazanie mieszkania do remontu a następnie "wykupu" w kontekście zapisów dotyczących ograniczeń w rozporządzaniu nieruchomością (sprzedaż, darowizna etc.).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)