2021.07.22 godz. 20:42 Wrocław, Dolnośląskie

Czy mogę przepisać wszystkie swoje długi na męża ponieważ on je narobił na mnie w US. i ZUS i inne.

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż zmusił mnie do założenia firmy i narobił dużych długów w US. ZUS. i kilku firmom też zalegam z zapłaceniem, wszystko jest na mnie a chciałabym żeby było na niego czy jest taka możliwość przepisania wszystkiego na męża.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lip 2021 09:59

Dzień dobry! Obawiam się, ze nie ma takiej możliwości, aby "przepisać zadłużenie na Pani męża" - to, z jakich przyczyn rozpoczęła Pani prowadzenie działalności gospodarczej nie ma znaczenia dla Pani kontrahentów i dla wierzycieli publicznych (ZUS,US). W przypadku posiadania przez Panią dowodów na to, że cała działalność była w rzeczywistości prowadzona na rzecz męża i że spłaca Pani jego zobowiązania, może Pani po ich uregulowaniu dochodzić tzw. roszczenia regresowego od męża na drodze cywilnej. Proszę jednak pamiętać o uregulowaniach kodeksu rodzinnego i opiekuńczego dotyczących
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)