2022.04.05 godz. 05:04 Łódź-Polesie, Łódzkie

Czy mogę przez jeden miesiąc nie zapłacić raty ugody sądowej dotyczącej alimentów ?

Wyjaśnienie sytuacji

W zeszłym roku zawarłem przed Sądem ugodę alimentacyjną z córką ( lat 24) . Mam przez 24 miesiące płacić po 1 tyś miesięcznie. Sprawę założyłem ja. Płacę regularnie. Jednak w tym miesiącu wyniknął problem z chorobą niepełnosprawnego dziecka mojej obecnej żony i dużym rachunkiem do zapłacenia ( wynajmujemy mieszkanie) Mimo trudnej sytuacji nie chcę przestać płacić rat ugody. Pragnę jedynie dowiedzieć się czy mógłbym jednorazowo nie zapłacić do 10 kwietnia ? Boję się że gdy nie zapłacę będę musiał natychmiast spłacić pozostałą kwotę jednorazowo

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Łukasz Światłowski

Łódź, Łódzkie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Kwi 2022 11:25

Zakładam, że ugoda dotyczyła zaległych alimentów? Odpowiadając bezpośrednio na pana pytanie zależy to od tego co wynika z treści ugody Jeśli w ugodzie zawarty został zapis, że w przypadku opóźnienia w płatności jednej raty cała należność będzie wymagalna to w takiej sytuacji, przy opóźnieniu córka będzie miała prawo podjąć czynności w celu wyegzekwowania należności.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)